Radio Mpara
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μουσικου περιεχομενου


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΑΝΕΣΤΗΣ ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ {ΟΝΕΙΡΟ ΖΩ} ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΚΑΛΥΤΕΧΝΗΣ

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

makis

makis
Admin

1. Για σου Ανέστη και σε ευχαριστούμε για αυτήν την συνέντευξη

Γεια σας και από μένα και ευχαριστώ θερμά για την όμορφη συνέντευξη σας είναι τιμή και χαρά μου οφείλω να ομολογήσω..

Ερώτηση 2: Μίλησε μας λίγο για σένα και τα πρώτα μουσικά σου βήματα.

Αυτό που έχω να πω για μένα και τα πρώτα μου μουσικά βήματα είναι ότι από την ηλικία των 8 αγαπούσα πολύ
την μουσική και ήθελα
πολύ να γίνω και εγώ ένας μουσικός.. Ξεκίνησα σε ωδείο στην 4η δημοτικού αλλά επειδή είχα πολλές ασχολίες τότε
το σταμάτησα μετά από λίγα χρόνια άρχισα να ασχολούμαι ξανά από μόνος μου βλέποντας και ρωτώντας άλλους
μουσικούς άρχισα να ασχολούμαι εντατικά μέχρι και σήμερα έχω παίξει σε αρκετά μαγαζιά της Ξάνθης και όσο ασχολείσαι
με κάτι φυσικά μαθαίνεις και καλύτερα με την πάροδο του καιρού..

Ερώτηση 3: Πες μας δυο λόγια τώρα για την νέα δουλεία που κυκλοφόρησε πρόσφατα και από ότι ξέρω επιμελήθηκες τη μουσική ?

Ναι έχω αναλάβει την επιμέλεια για αυτή την δουλειά και προσπαθώ να την κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη, είναι από της πρώτες μου δουλειές να πω την αλήθεια και είμαι πολύ χαρούμενος που πάει καλά και ευχαριστώ πολύ όσους με στηρίζουν για αυτήν την προσπάθεια που καταβάλω όλο αυτό τον καιρό..

Ερώτηση 4: Αλήθεια πως προέκυψε αυτή η συνεργασία με τόσο αξιόλογους συνεργάτες από ότι μαθαίνω? Μίλησε μας για αυτό.

Η συνεργασία με το Άκη Μακρίδη ξεκίνησε λόγο το ότι τον γνωρίζω και πολλά χρόνια πριν 2 χρόνια για την ακρίβεια που είχε κερδίσει το πρώτο βραβείο σε διαγωνισμό τραγουδιού αποφασίσαμε να κάνουμε ένα σχήμα και με τον καιρό εφόσον πηγαίναμε αρκετά καλά και άρχισε ο κόσμος να μας στηρίζει, πήρα την απόφαση να τον βοηθήσω όσο το δυνατόν περισσότερο μπορώ για το νέο του cd..

Ερώτηση 5: Πες μας λίγο για τα προσεχή σχέδια σου για το μέλλον.

Έχω σκοπό να ασχοληθώ περισσότερο με την μουσική και φυσικά να γράψω
περισσότερα τραγούδια για τον Άκη Μακρίδη και με όσους συνεργαστώ στο μέλλον φυσικά θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό..

Ερώτηση 6: Το vεο cd κυκλοφορεί με τίτλο "Όνειρο ζω" εσύ τι ονειρεύεσαι σαν Ανέστης ποια είναι τα όνειρα σου?

Θέλω να αγαπηθεί από τον κόσμο κυρίως, όπως επιθυμεί φυσικά και ο κάθε καλλιτέχνης. Είναι κάτι το οποίο κάνεις με αγάπη, κόπο και μεγάλη προσπάθεια δίνοντας τον καλύτερο σου εαυτό. Είναι φυσικό να θέλεις να αγαπηθεί και να στηριχτεί αυτή η προσπάθεια από όλους!

Ερώτηση 7: Όταν γράφεις ένα κομμάτι μια μουσική ποια είναι τα ερεθίσματα?

Συνήθως τα ερεθίσματα εξαρτώνται από μια σχέση αγάπης και φιλίας. Πάντα αγαπάς πονάς, χωρίζεις και μαλώνεις Νόμος της ζωής.. Συνήθως ένα κομμάτι ξεκινάει από κάτι που σε πονάει, κάτι που σε βασανίζει. ή κάτι που σε επηρεάζει αρνητικά οπότε με αυτόν τον τρόπο και ανάλογα τα συναισθήματα που νιώθω και βιώνω καθημερινά ξεκινώ να γράφω ένα κομμάτι..

Ερώτηση 8: Και κάτι άλλο τώρα...Είναι εύκολο για τον καθένα να γράψει στίχο ή ρε παιδί μου χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο, χάρισμα

Όχι δεν χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο, το τραγούδι βγαίνει πάντα μέσα από της καταστάσεις που βιώνει ένας άνθρωπος.. ο καθένας θα μπορούσε να γράψει κάποια από τα συναισθήματα του μέσα σε μία κόλλα χαρτί ή ολόκληρη την ζωή του.
Ένας στοίχος σε ένα τραγούδι είναι και ένα βίωμα που όλοι έχουμε, οπότε ο καθένας είναι ικανός και να γράψει.

Ερώτηση 9: Όταν ακούς ένα νέο τραγούδι καταλαβαίνεις αν θα γίνει επιτυχία...?

Μπορώ να καταλάβω γιατί γνωρίζω τις προτιμήσεις του κόσμου και ειδικά της νεολαίας.

Ερώτηση 10: Μίλησε μας λίγο για τα παιδία τους συνεργάτες σου στο cd όνειρο ζω?

Συνεργάτες προς το παρών δεν έχω άλλους.. Δουλεύω με τον Άκη Μακρίδη και προσπαθούμε όσο το δυνατόν να κάνουμε μία καλή δουλειά που θα αγαπηθεί από τον κόσμο..

Ερώτηση 11: Ερωτεύεσαι εύκολα?

Όχι δεν ερωτεύομαι εύκολα.

Ερώτηση 12: Τι δεν θα μπορούσες να συχωρέσεις σε μια σχέση?

Δεν θα μπορούσα να συγχωρέσω το ψέμα όπως είναι λογικό για όλο τον κόσμο να μην το συγχωρεί.

Ερώτηση 13: Πως βλέπεις την μουσική και γενικά το τραγούδι έχει μέλλον στην Ελλάδα της κρίσης?

Το τραγούδι και γενικά η μουσική πιστεύω πως ναι θα έχει μέλλον όσο κρίση κι αν υπάρχει στον κόσμο..

Ερώτηση 14: Μέχρι τώρα έχεις βρει την αληθινή αγάπη?

Ναι έχω βρει την αληθινή αγάπη και η αλήθεια είναι ότι είναι βασικός παράγοντας στο να εμπνευστώ και να γράψω ένα τραγούδι και ευχαριστώ πολύ τον θεό που την έχω βρει.

Ερώτηση 15: Που θα εμφανίζεσαι αυτό τον καιρό?

Αυτό τον καιρό δεν εμφανίζομαι κάπου, παίζαμε μια σεζόν σε μια ταβέρνα σε ένα χωριό της Ξάνθης.. Τώρα κλείνουμε σε διάφορα μαγαζιά για live δεν είμαστε κάπου συγκεκριμένα..

Ερώτηση 16: Το Όνειρο ζω από ότι μαθαίνω είναι ένα τραγούδι με πάνω από 3000+ προβολές στο Υοutube. Που νομίζεις ότι οφείλεται αυτό?
Φυσικά και οφείλεται στον κόσμο γιατί είναι ο βασικός παράγοντας, πιστεύω πως αγαπήθηκε αρκετά από τον κόσμο και τους ευχαριστώ όλους θερμά για την μεγάλη στήριξη που μας προσφέρουν και μας βοηθάνε με την αγάπη τους να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό.

Ερώτηση 17: Πες μας τώρα πως Έγραψες το όνειρο ζω???

Το (ΟΝΕΙΡΟ ΖΩ) να σας πω την αλήθεια ξεκίνησε από μια πλάκα..
Είχα πάει στον Άκη Μακρίδη για καφέ και εκεί που τα λέγαμε του λέω για πλάκα ρε φίλε θα σ γράψω τώρα ένα κομμάτι στα αστεία φυσικά και γελούσε, ναι καλά μου λέει και απαντώ περίμενε και έρχεται.. Κάθομαι στο αρμόνιο και ξαφνικά με πιάνει ίστρος δεν μου πήρε πάνω από μια ώρα ένιωθα σαν κάποιος να υπαγορεύει και εγώ απλά να γράφω βγήκε τελείως αυθόρμητα και εφόσον τελείωσα τους στοίχους μετά έδωσα βάση και έγραψα και την μουσική ήταν μια περίεργη μέρα δεν είχα ξανά νιώσει ποτέ έτσι, μετά προσπάθησα να δώσω φυσικά τον καλύτερο εαυτό μου να βγει καλό αποτέλεσμα και πιστεύω πως αγαπήθηκε περισσότερο από ότι φανταζόμουν.

Ερώτηση 18: Τι είναι για σένα η λέξη οικογένεια?

Η λέξη οικογένεια είναι η πιο βασική για να ζήσει ο άνθρωπος είναι το πιο σημαντικό πράγμα στην ζωή δύο γονείς να κάνουν το παν για να μεγαλώσουν τα παιδιά και να πάρουν σωστό δρόμο και τις πρέπων αρχές χωρίς την αγάπη και την στοργή τις οικογένειας ένας άνθρωπος δεν μπορεί να προχωρήσει σωστά στην ζωή του..

Ευχαριστούμε Ανέστη για αυτήν την άκρως αποκαλυπτική συνέντευξη


Σας ευχαριστώ και εγώ πολύ μέσα από την καρδιά μου για αυτή την όμορφη συνέντευξη να είσαστε πάντα καλά ήταν μεγάλη μου τιμή και χαρά σας ευχαριστώ θερμά..

https://astrikhpyli-09.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης